Hastanemizde Yapılan Organ Bağışı 3 Kişiye Hayat Verdi
07 Mart 2019

28.02.2019 tarihide 11:30 sularında Hastanemiz Acil Servisine başvuran ve "Hipertansiyona Bağlı Beyin Kanaması Geçirmesi" sebebiyle geldiği anlaşılması üzere "Ayşe KOYUNCU" isimli hastamız Genel Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Beyin Cerrahi Uzmanı tarafından burada çekilen Tomografisiyle beyin kanamasının devam ettiği görüldü Beyin Cerrahi Uzmanı Uzm.Dr.Ali Sinan TAŞDOĞAN tarafından aynı dakikalarda ameliyata alındı.

Ameliyat sonrası takibinde hastanın genel durumunun kötüleşmesi ve beyin fonksiyonlarının giderek azalması sebebiyle 05.03.2019 tarihinde saat 13:00 sularında hastamızın yakınları tarafından tarihi karar verildi. Beyin ölümü gerçekleşen "Ayşe KOYUNCU" isimli hastamızın organlarını bağışlamak istediklerini beyan etmeleri üzerine; Yoğun Bakım Uzmanımız Uzm.Dr.Ahmet ESKİOCAK ve Anestezi Uzmanımız Uzm.Dr.Hasan KANADLI tarafından "Kilis Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezi" başvurusu yapılan hastanın işlemleri 15:00 sularında tüm tetkikleri ve testleri ile birlikte "Sağlık Bakanlığı Organ, Doku Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığına" gönderildi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ve Sanko Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden gelen ekipler tarafından bağış alınıp ihtiyaç duyulan hastalara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Hastamız Ayşe KOYUNCU'ya Allah'tan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. Bu tarihi kararlarından ötürü KOYUNCU ailesine teşekkürü bir borç biliriz.

Uzm.Dr.Ali Muhsin GÜVELİOĞLU
Başhekim