Hastanemizde Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonu Yapıldı.
19 Eylül 2019

Hastanemizde Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonu Yapıldı.

Daha önceden "Mesane Kanseri" nedeniyle takibi yapılan hastanın, 09.09.2019 tarihinde hastanemizde yapılan muayenesi sonucu "İnvaziv Yüksek Gradeli Mesane Kanseri" tespit edilmesi üzerine, hastaya "Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonu" kararı verildi.

Hasta 18.09.2019 tarihinde, hastanemiz ameliyathanesinde "Radikal Sistektomi, Üriner Diversiyon Operasyonu" üroloji uzmanlarımız Opr.Dr.Hasan ASLAN, Opr.Dr.Erbay TÜMER, Opr.Dr.Eyüp KOLUŞ ve Anestezi doktorumuz Uzm.Dr.Gökhan BOSTAN'ın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Hastamıza uygulanan ameliyat işlemi sonrasında takip amacıyla Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisi devam etmektedir. Opr.Dr.Hasan ASLAN; idrar yoluyla gelen kanamaların özellikle ileri yaşta masum olmayabileceğini vurguladı. Vatandaşımızın bu şekilde bir problemi olursa şayet, en yakın üroloji hekimine başvurmasını önerdiğini belirtti.

Ayrıca Dr.ASLAN mesane kanserinin en sık sebebinin sigara olduğunu belirterek, vatandaşlarımızın sigara ve benzeri alışkanlıklardan uzak durulması ve sağlıklı yaşamaya özen göstermesi gerektiğini belirtti.