OP.DR.HAŞİMOĞLU İKİ HASTAYA AYNI ANDA UMUT IŞIĞI OLDU
03 Şubat 2020

OP.DR.HAŞİMOĞLU İKİ HASTAYA AYNI ANDA UMUT IŞIĞI OLDU

Kilis Devlet Hastanesinde bir günde ileri boyutta beyin tümörü olan iki hastaya Beyin ve Sinir Cerrahımız Op. Dr. Ozan Haşimoğlu tarafından başarıyla ameliyat edildi. Hastalarımız Beyin ve Sinir Cerrahi servisinde tedavileri devam etmektedir. Op.DrHaşimoğlu şunları kaydetti;

Beyin tümörleri maalesef oldukça yaygın görülen bir sağlık problemidir. Çocuklarda en sık 2. Sıklıkta olup erişkinlerde ise başka organlardan sıçramış tümörlerin başlıca hedefidir.  Bu tümörlerin hepsi kötü huylu olmasa bile toplumdaki sıklığı her geçen gün artmaktadır.

Beyin tümörleri; tanısı zor, tedavisi ise yüksek deneyim ve teknoloji gerektiren hastalıklardır. Çoğunlukla tedavi seçeneği ameliyat gerektiren yöntemlerdir.  Tüm dünyadaki standart ameliyat metodu ise “Mikrocerrahi Tümör Çıkartılması” ameliyatıdır.

Kolunda, bacağında güçsüzlük, sürekli uyuklama ve nöbet şikayetleri olan hastalarımıza 30 Ocak 2020 tarihinde mikrocerrahi yöntemle tümör çıkartılması ameliyatı uygulanmıştır. Ameliyattan sonra şikayetleri tamamen düzelen ve ek hiçbir problemleri gelişmeyen hastalar servisimizde takip altına alınmıştır.

Hastanemiz bünyesinde; beyin cerrahi doktorlarımız Op. Dr. Ozan Haşimoğlu ve Op. Dr. Ali Sinan Taşdoğan mikrocerrahi ve diğer yöntemlerle Beyin Tümörü, Beyin Kanaması , Omurilik Yaralanmaları, Omurga Tümörleri, Bel ve Boyun hastalıkları ve Periferik Sinir hastalıkları alanlarında tüm ameliyatları yapmaya devam etmektedirler.

2020 02 02 ozan haşimoğlu ameliyat 01.JPG
2020 02 02 ozan haşimoğlu ameliyat 02.JPG